Regulamin CERTYFIKOWANIA FIRM
reprezentowanych przez członków
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych
i Zarządzania Bezpieczeństwem „POLALRM”
1. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem „POLALRM”, jako stowarzyszenie naukowo-techniczne nadaje certyfikaty dla uwiarygodnienia działalności firm, zainspirowania firm do innowacyjności i rozwoju zawodowego, przygotowania branży do wejścia Polski do Unii Europejskiej w oparciu o § 7 i § 8 Statutu Stowarzyszenia.
2. Certyfikowaniem objęta jest działalność gospodarcza w zakresie technicznej ochrony osób i mienia, reprezentowana przez członków Stowarzyszenia, a zwłaszcza działalność badawczo-rozwojowa, działalność konsultingowa, w tym rzeczoznawcza, działalność popularyzatorska, w tym publicystyczna i edukacyjna.
3. Przyznanie certyfikatu firmie następuje na podstawie uchwały Zarządu, na wniosek powołanej przez Zarząd Komisji ds. Certyfikacji składającej się z co najmniej 3 osób, która ustala zasady certyfikowania.
4. Rozpoczęcie procedury nadania certyfikatu następuje na pisemny wniosek zainteresowanej firmy, reprezentowanej w Stowarzyszeniu przez zrzeszoną osobę fizyczną – członka zwyczajnego.
5. Certyfikat wydaje się firmie reprezentowanej przez członka Stowarzyszenia na okres 1 roku.
6. Wykaz certyfikowanych firm reprezentowanych przez członków Stowarzyszenia będzie udostępniany wszystkim zainteresowanym organom administracji państwowej, policji, ubezpieczycielom, firmom konsultingowym, mediom, będzie opublikowany na stronach internetowych Stowarzyszenia, a także szeroko promowany podczas wszelkich przedsięwzięć organizowanych przez Stowarzyszenie.
7. Certyfikowana firma ma prawo używać logo Stowarzyszenia z informacją o certyfikowaniu.
8. Certyfikowana firma wnosi opłatę za wydanie certyfikatu w wysokości ustalonej przez Zarząd.
9. Certyfikację podpisują dwaj upoważnieni członkowie Zarządu.
10. O przyznanie certyfikatu może wnioskować firma, która spełnia następujące warunki:
a) prowadzi działalność gospodarczą związaną z techniczną ochroną osób i mienia oraz reprezentujący ją członek zwyczajny wykazuje się szczególnymi osiągnięciami w zakresie technicznej ochrony osób i mienia, zwłaszcza w działalności o charakterze twórczym intelektualnie: opiniodawczej, opiniotwórczej, badawczo-rozwojowej, edukacyjnej;
b) jej pracownicy nie byli karani za przestępstwa umyślne;
c) jej reprezentant ma nienaganną opinię w środowisku zawodowym;
d) jej reprezentant legitymuje się co najmniej rocznym stażem członkowskim w Stowarzyszeniu (w uzasadnionych przypadkach staż ten może być skrócony);
e) przestrzega etyki zawodowej;
f) jej reprezentant należycie i terminowo wywiązuje się ze statutowych obowiązków członka Stowarzyszenia.
11. W przypadku odmowy nadania certyfikacji, wnioskująca o nią firma otrzyma pisemne uzasadnienie odmowy.
12. Certyfikacja może być cofnięta w przypadku nie spełniania powyższych warunków lub na wniosek zainteresowanej strony.